KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13016135
nr 1301 6135
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 49/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 januari 2020
kl 20:14:06
18/1 22:33:06
600 kr
20/1 19:56:25
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund